fbpx
Komunikacja

Do Krakowa przyjadą nowe i nowoczesne autobusy

fot. MPK Kraków

Kraków wzbogaci się o 45 nowych autobusów, które dołączą do floty Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Wybrano dwóch dostawców, którzy dostarczą nowe pojazdy.

MPK wybrało firmy Solaris oraz Autosan jako dostawców nowych autobusów. Solaris dostarczy 20 autobusów elektrycznych, które cechują się niskim poziomem emisji i cichą pracą, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza oraz komfortu mieszkańców. Autosan natomiast dostarczy 25 autobusów z napędem konwencjonalnym, które będą spełniały najnowsze normy emisji spalin Euro 6.

Plan Dostaw

Dostawy nowych autobusów mają rozpocząć się w drugiej połowie roku i potrwają do końca roku. Nowe pojazdy zostaną wprowadzone na najbardziej obciążone trasy, co ma na celu poprawę efektywności i komfortu podróżowania.  Nowe pojazdy są bardziej ekologiczne i nowoczesne, co wpłynie na zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza oraz hałasu w mieście. Dodatkowo, nowe autobusy będą wyposażone w udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz nowoczesne systemy informacyjne dla pasażerów.