fbpx
Komunikacja

To będzie miesiąc koszmaru komunikacyjnego dla pasażerów MPK!

Fot. lubie.krakow.pl

Mieszkańcy Krakowa muszą przygotować się na poważne utrudnienia w komunikacji miejskiej. Od przyszłego tygodnia na siedem tygodni zostanie wstrzymany ruch tramwajowy między Rondem Mogilskim a Rondem Grzegórzeckim.

Powodem wstrzymania ruchu tramwajowego są prace remontowe torowiska oraz modernizacja infrastruktury. Miasto zdecydowało się na przeprowadzenie niezbędnych napraw, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Remont obejmuje wymianę szyn, modernizację sieci trakcyjnej oraz przystanków. Na trasie między Rondem Mogilskim a Rondem Grzegórzeckim zostaną uruchomione tymczasowe linie autobusowe, które będą kursować z większą częstotliwością, aby zminimalizować niedogodności dla pasażerów.

Zmiany w Rozkładzie Jazdy

Kursy tramwajów linii nr 5, 9, 10, 11, 12 oraz 17 zostaną zawieszone lub zmienione. Pasażerowie proszeni są o zapoznanie się ze zmienionym rozkładem jazdy dostępnym na stronie internetowej Zarządu Transportu Publicznego oraz na przystankach.

Apel do Mieszkańców

Zarząd Transportu Publicznego apeluje do mieszkańców o cierpliwość i zrozumienie w związku z prowadzonymi pracami. Informacje o bieżących zmianach w komunikacji miejskiej będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.