fbpx
Kraków

Integracyjny plac zabaw powstanie w Parku Jordana

fot. Luisella Planeta Leoni z Pixabay

W Parku Jordana powstanie integracyjny plac zabaw. Inicjatywa zyskała spore poparcie w ramach Krakowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł spodobał się miejskim radnym, którzy postanowili wpisać jego realizację do budżetu Krakowa. Na jego budowę zarezerwowano 2,6 mln złotych.

Integracyjny plac zabaw to inicjatywa zgłoszona do budżetu obywatelskiego przez Annę Jakubiak. Projekt nie wygrał, ale wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko wśród mieszkańców, ale również miejskich radnych. W efekcie udało się przegłosować budowę placu i zarezerwować na ten cel ponad 2,5 mln złotych. Niewykluczone, że już w maju uda się ogłosić przetarg na wykonanie placu.

– To będzie fantastyczne miejsce przeznaczone dla dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych z równoważnią, trampoliną i innymi atrakcjami – napisał na Twitterze wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz.

Pomysłodawcy placu zwracają uwagę, że Park Jordana to miejsce tłumnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi. To także idealne miejsce, by łamać wszelkiego rodzaju ograniczenia i zacierać granice między zdrowymi i niepełnosprawnymi dziećmi.