fbpx
Kraków

Już jest! Nowe miejsce dla krakowskich seniorów

fot. Steve Buissinne z Pixabay

Krakowianie mogą już korzystać z Miejskiego Centrum Informacji dla seniorów. To jeden z elementów gminnego Programu Aktywności i Integracji Osób Starszych 2021-2025. Wszystko po to, by ułatwić seniorom załatwianie skomplikowanych dla nich spraw, wskazać możliwości gospodarowania wolnego czasu i ograniczyć wykluczenie społeczne.

Seniorzy mogą tu uzyskać m.in. informacje dotyczące korzystania z sieci Centrów Aktywności Seniorów, miejskiej pomocy prawnej czy psychologicznej. To także tu realizowane są bezpłatne usługi w ramach akcji „Złota Rączka”, gdzie można skorzystać z drobnych napraw. Centrum pozwala również seniorom na aktywizację, nawiązywanie nowych znajomości i pozyskanie pomysłów na gospodarowanie swoim wolnym czasem. W ramach centrum działa również Bank Żywności, który organizuje pomoc dla osób potrzebujących i starszych, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i potrzebują wsparcia.

Centrum mieści się w siedzibie Rady Krakowskich Seniorów przy ul. Daszyńskiego 19 w Krakowie i działa codziennie od 8 do 15, ale z uwagi na pandemię koronawirusa należy korzystać z numeru telefonu 12 445 96 67 lub adresu e-mail informacjaseniora@um.krakow.pl.