fbpx
Sport

Kazimierz Moskal wraca na Reymonta! Wisła Kraków ogłosiła nazwisko nowego trenera

fot. Wisła Kraków

Kazimierz Moskal, legenda Wisły Kraków, wraca na ul. Reymonta jako nowy trener zespołu. Szkoleniowiec podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2026 roku. Już w poprzednim tygodniu Moskal porozumiał się w sprawie najważniejszych kwestii, a teraz pozostało dopięcie szczegółów i oficjalne ogłoszenie decyzji.

Kazimierz Moskal jest postacią doskonale znaną kibicom Wisły Kraków. Jego związek z klubem rozpoczął się 8 czerwca 1985 roku, kiedy to zadebiutował w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. Był to trudny czas dla Wisły, która spadała z ekstraklasy. Trzy lata później Moskal był już jedną z czołowych postaci zespołu, który powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej. Pierwszy etap kariery Moskala w Wiśle zakończył się w 1990 roku, gdy przeszedł do Lecha Poznań, co przyniosło Wiśle znaczące wsparcie finansowe.

W 1999 roku Moskal niespodziewanie wrócił do Wisły Kraków. Choć początkowo transfer miał charakter tymczasowy, ostatecznie Moskal pozostał w klubie przez kolejne cztery lata, zdobywając w tym czasie dwa tytuły mistrza Polski, dwa Puchary Polski, Puchar Ligi i Superpuchar. W sumie w barwach Wisły rozegrał 289 meczów i strzelił 55 bramek.

Wisła Kraków przywitała Kazimierza Moskala wzruszającym filmem, który podkreśla jego znaczenie dla klubu.

Po odejściu z Wisły w 2003 roku Moskal kontynuował karierę w Górniku Zabrze oraz w niższych ligach, zanim rozpoczął karierę trenerską. Jako trener zaczynał w Wiśle, najpierw jako asystent, a później jako pierwszy trener. W 2012 roku poprowadził Wisłę do 1/16 finału Ligi Europy, co było ostatnim do tej pory występem klubu w europejskich pucharach.

Moskal trenował także zespoły takie jak Bruk-Bet Termalica Nieciecza, GKS Katowice, Pogoń Szczecin, Sandecja Nowy Sącz, ŁKS Łódź i Zagłębie Sosnowiec, osiągając m.in. dwa awanse do ekstraklasy z ŁKS-em.

Teraz Moskal wraca do Wisły, aby ponownie wprowadzić klub do ekstraklasy. W filmie przygotowanym przez klub Moskal mówi: „Ja wróciłem. Teraz czas na Wisłę.”