fbpx
Komunikacja

Kolejny rekord krakowskiego lotniska. Tak dobrze jeszcze nigdy nie było!

fot. Lubię Kraków

Lotnisko w Balicach bije kolejne rekordy popularności i podnosi poprzeczkę dotyczącą obsługi ruchu turystycznego. W listopadzie port obsłużył 713 506 pasażerów, to o 5 proc. więcej niż w tym samym okresie 2019 i do tej pory rekordowego roku. Już teraz wiadomo jednak, że ten rok przyniesie ogromny wzrost ruchu turystycznego w Balicach.

Ostatnie lata z powodu pandemii COVID-19 były dla ruchu turystycznego i lotnisk niezwykle trudne. Po rekordowym 2019 roku nastąpiło załamanie liczby obsłużonych pasażerów i mozolne odbudowywanie swojej pozycji. Balice poradziły sobie jednak doskonale, bo w tym roku miesiąc po miesiącu port bije rekordy popularności. Wynikają one m.in. ze stale rozrastającej się siatki połączeń lotniczych, w czym duży udział ma także tani irlandzki przewoźnik Ryanair, który postanowił na dobre związać się z Krakowem i co rusz proponuje pasażerom nowe kierunki lotów.

Zakończony właśnie listopad przyniósł kolejny doskonały wynik. W Balicach obsłużono ponad 713 tys. podróżnych. To aż o 20 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku i o 5 proc. więcej niż w listopadzie 2019 roku. Od początku roku z podkrakowskiego lotniska skorzystało już 8 669 565 pasażerów- to więcej niż w rekordowym 2019 roku, do którego do tej pory odnosiły się władzę lotniska, a z pewnością wynik zostanie znacznie poprawiony, bo grudzień to czas powrotów i świątecznych podróży.