fbpx
Na sygnale

Krakowska policja szuka sprawcy ataku na biuro PiS

Trwa ustalanie sprawcy ataku na biuro Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Zamaskowany i uzbrojony w młotek oraz niezidentyfikowaną ciecz mężczyzna zaatakował drzwi prowadzące do biura PiS. – Do tego prowadzi szczucie totalnej opozycji, jesteście z siebie dumni? Co będzie następne? Nóż? – dopytywał na Twitterze Michał Drewnicki.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna nie miał w planach wejścia do biura Prawa i Sprawiedliwości, chciał jedynie zniszczyć drzwi. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Na nagraniu widać, jak zamaskowany w czapkę i okulary mężczyzna najpierw oblewa drzwi niezidentyfikowaną substancją, a następnie kilkukrotnie uderza w nie młotkiem.

Hałasy dochodzące z korytarza zaniepokoiły mieszkańców kamienicy na ul. Retoryka, gdzie znajduje się biuro Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie oni zawiadomili o ataku krakowskich działaczy PiS i wezwali na miejsce policję. Funkcjonariusze dokonali oględzin zniszczonych drzwi oraz zabezpieczyli monitoring i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

To nie pierwszy taki atak na Małopolskie Biuro Prawa i Sprawiedliwości – do podobnego zdarzenia doszło w ubiegłym roku. Wówczas napastnik również uszkodził drzwi wejściowe.