fbpx
Na sygnale

Policja podlicza akcję „Alkohol i narkotyki”. Są kolejni zatrzymani

fot. Andrzej Rembowski z Pixabay

Małopolska policja ponownie wzięła pod lupę kierowców. Funkcjonariusze w ramach akcji „Alkohol i narkotyki” kontrolowali stan trzeźwości zmotoryzowanych. W ubiegły piątek przebadano w sumie 17,5 tys. kierowców. W 69 przypadkach badanie alkomatem potwierdziło, że zatrzymani byli nietrzeźwi. Nie obyło się również bez kierowców pod wpływem narkotyków.

Małopolska drogówka cyklicznie prowadzi akcji mające na celu zwalczanie pijanych kierowców oraz osób wsiadających za kierownicę po spożyciu narkotyków. Statystyki potwierdzają, że to właśnie te dwie grupy kierowców są najniebezpieczniejsze i odpowiadają za największą liczbę wypadków. Wciąż zdarza się jednak, że kierowcy decydują się na jazdę „po pijaku”, co potwierdziły wzmożone kontrole zorganizowane przez małopolską policję w ubiegły piątek tj. 20 sierpnia.

W sumie skontrolowano 17,5 tys. kierowców. W 69 przypadkach okazało się, że są oni pod wpływem alkoholu. Dwudziestu kierowców miało w wydychanym powietrzu ponad 0,5 promila alkoholu. Pozostali znajdowali się w granicy 0,2-0,5, co oznacza, że będą odpowiadali za popełnienie wykroczenia – oprócz grzywny do 5 tys. złotych utracą uprawnienia do kierowania pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Niestety policjanci ujawnili również cztery przypadki prowadzenia pojazdów pod wpływem narkotyków.