fbpx
Sport

Mariusz Jop nowym trenerem Wisły Kraków, ale kto następny?

fot. Lubię Kraków

Mariusz Jop został tymczasowym trenerem Wisły Kraków- zaskoczenia nie ma, bo po zaskakującej dymisji Radosława Sobolewskiego, to właśnie trener drużyny rezerw był naturalnym następcą. Pierwszym spotkaniem Białej Gwiazdy pod wodzą nowego szkoleniowca będzie czwartkowy mecz w ramach 1/8 finału Pucharu Polski ze Stalą Rzeszów.

Po nieudanym meczu Wisły Kraków z Bruk-Bet Termalicą Niecieczą, Radosław Sobolewski poinformował, że rezygnuje z prowadzenia drużyny, która zajmuje obecnie dopiero 8. miejsce w ligowej tabeli i jest daleka od realizacji planów, które zarząd klubu zakładał przed startem sezonu- to awans do PKO Ekstraklasy.

Decyzja Sobolewskiego może być zaskoczeniem dla kibiców, ale w klubie spodziewano się, że niebawem nastąpi zmiana na stanowisku trenera. W ostatnich tygodniach kontaktowano się z kilkoma szkoleniowcami. Jednym z nich był Daniel Myśliwiec, który jednak zdecydował się na pracę w Widzewie Łódź. Wisła próbowała namówić do pracy również Marka Papszuna, który przebywa na bezrobociu po odejściu z Rakowa Częstochowa, ale ten odrzucił propozycję z Krakowa.

Nieoficjalnie mówi się, że najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Mariusza Jopa jest obecnie Janusz Niedźwiedź, który do tej pory prowadził m.in. … Widzewa Łódź.