fbpx
Sport

To już oficjalne: Radosław Sobolewski nie jest już trenerem Wisły Kraków

Władze Wisły Kraków przyjęły dymisję Radosława Sobolewskiego, który zrezygnował z funkcji trenera Białej Gwiazdy po wczorajszej porażce Wisły z Bruk-Bet Termalicą Niecieczą 1:2. Wraz z Sobolewskim z klubu odchodzi również jego asystent Bogdan Zając i trener bramkarzy Artur Łaciak. Nie wiadomo, kto zastąpi Sobolewskiego i poprowadzi Wisłę Kraków w najbliższych meczach. Czasu nie ma zbyt wiele, bo najbliższe spotkanie Biała Gwiazda rozegra już w czwartek.

W tym sezonie Wisła Kraków miała piąć się w górę tabeli, by w kolejnych rozgrywkach wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Szybko jednak rzeczywistość zweryfikowała plany i marzenia władz klubu, bo obecnie Wisła Kraków zajmuje się dopiero 8. miejsce w ligowej tabeli i do liderującej Arki traci aż 7 punktów. O awans będzie więc niezwykle trudno, tym bardziej że w zespole nie widać przełamania, co potwierdziło ostatnie spotkanie.

To właśnie po meczu z Termalicą Niecieczą- w którym Wisła prowadziła 1:0, ale nie zdołała dowieźć wyniku nawet do końca pierwszej połowy, Radosław Sobolewski poinformował, że było to jego ostatnie spotkanie w roli trenera Białej Gwiazdy i podaje się do dymisji.

Dziś już wiadomo, że władze klubu przyjęły dymisję i jednocześnie zaakceptowały rozwiązanie umowy z asystentem Sobolewskiego oraz trenera bramkarzy. Nie wiadomo kto zastąpi legendę Wisły na stanowisku trenera. Czasu nie ma jednak zbyt wiele, bo już w najbliższy czwartek Wisła Kraków zmierzy się w 1/8 finału Pucharu Polski ze Stalą Rzeszów. Najprawdopodobniej będzie to trener drużyny rezerw Mariusz Jop.