fbpx
Komunikacja

Nowa aplikacja mobilna dla pasażerów krakowskiego MPK

Krakowskie MPK idzie z duchem czasu. Krakowianie mogą już korzystać z nowej aplikacji mKKM, która z poziomu smartfona ma ułatwić i umożliwić zakup wszystkich rodzajów biletów okresowych. Aplikacja ułatwi również kontrolę biletów poprzez szybkie skanowanie kodu QR.

Aplikacja działa zarówno na systemach Android, jak i iOS i jest już bezpłatnie dostępna do pobrania w sklepach internetowych. Dzięki niej krakowianie, ale również turyści przyjeżdżający do Krakowa i planujący podróżowanie tramwajami i autobusami MPK, mogą w łatwy sposób zakupić wszystkie bilety okresowe.

By skorzystać z aplikacji, wystarczy smartfon oraz szybka rejestracja przy użyciu adresu e-mail. Ten krok mogą pominąć osoby, które już wcześniej rejestrowały swoje konto na internetowej platformie MPK i posiadają login, który można wykorzystywać również poprzez aplikację mKKM.

W zakładce bilety mamy możliwość zakupu każdego rodzaju biletu okresowego przy użyciu wygodnych i szybkich płatności internetowych w tym m.in. BLIK’iem oraz szybkim przelewem i kartą kredytową. W aplikacji znajduje się również specjalny kod QR, który możemy okazać kontrolerowi – to oznacza, że nie musimy fizycznie posiadać przy sobie biletu ani Krakowskiej Karty Miejskiej.

Warto podkreślić, że od 2018 roku wszyscy krakowianie i płacący w mieście podatki mieli już możliwość korzystania z aplikacji, która pozwala m.in. na zakup biletów, ale również złożenie wniosku o wydanie Krakowskiej Karty Miejskiej lub zmianę nośnika biletu.