fbpx
Na sygnale

Potężne uderzenie w narkotykowy gang pseudokibiców z Krakowa

fot. CBŚP

Centralne Biuro Śledcze rozbiło kolejną grupę pseudokibiców Wisły Kraków, która zajmowała się przemytem i handlem narkotykami. Zatrzymano 12 osób. To kolejne uderzenie w narkobiznes prowadzony przez pseudokibiców. W ramach jednego śledztwa zatrzymano już 105 osób. Do obrotu mieli wprowadzić narkotyki o wartości nawet 17 mln złotych!

To już kolejny raz, gdy śledczy CBŚP uderzają w gang narkotykowy powiązany ze środowiskiem pseudokibiców. Praca funkcjonariuszy sukcesywnie doprowadza ich do kolejnych podejrzanych, którzy od lat zajmowali się sprowadzaniem do Polski z Hiszpanii i Holandii marihuany oraz kokainy.

Według ustaleń śledczych grupa miała działać w latach 2008-2021. W tym czasie wprowadzili do obrotu 5 ton marihuany oraz 17 kilogramów kokainy o łącznej wartości ponad 17 mln złotych.

Najnowsze zatrzymania miały miejsce na terenie Małopolski- głównie w Krakowie. Policjanci w tym samym momencie weszli do 20 mieszkań, domów, pomieszczeń gospodarczych i obiektów, w których miały być przechowywane, porcjowane i ukrywane narkotyki. Zatrzymano 12 osób, które usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlu i przemytu narkotyków. Zarzuty przedstawiono też czterem osobom, które odbywały kary w aresztach śledczych i stamtąd zostały doprowadzone do prokuratury.

CBŚP nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.