fbpx
Na sygnale

Trójka złodziei w rękach policji. Pomógł mieszkaniec Krowodrzy

Fot. Komenda Miejska Policji w Krakowie. Zdj. Ilustracyjne

Krakowska policja przy pomocy odważnego mieszkańca Krowodrzy zatrzymała trzech złodziei, który włamali się do jednego z samochodów i ukradli z niego elektronarzędzia oraz wideorejestrator. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło pod koniec maja. Złodzieje włamali się do samochodu zaparkowanego na jednym z osiedli w Krowodrzy. Wszystko działo się na oczach jednego z mieszkańców, który akurat wyglądał przez okno. Mężczyzna zauważył, że przy jednym z samochodów kręci się trójka podejrzanych.

Mężczyzna zgłosił sprawę na policję i nie czekając na przyjazd funkcjonariuszy, ruszył w kierunku złodziei. Udało mu się zatrzymać jednego z nich, który został przekazany w ręce policji. Dzięki jego zeznaniom funkcjonariusze szybko ustalili pozostałą dwójkę, która razem z nim włamywała się do pojazdu.

Okazało się, że 33, 37 i 50-latek nie tylko włamali się do samochodu, ale również ukradli z niego elektronarzędzia oraz wideorejestrator. Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży- teraz grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.