fbpx
Komunikacja

Od soboty poważne zmiany na ul. Meissnera i Młyńskiej. Potrwają pół roku

Od soboty rozpoczną się utrudnienia dla kierowców w związku z nową organizacją ruchu na ul. Meissnera i ul. Młyńskiej. Zmiany dotkną zarówno kierowców, jak i pasażerów komunikacji miejskiej, bo niektóre linie zmienią swoje trasy. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała w tym miejscu przez najbliższe pół roku.

Wśród najważniejszy zmian, na które powinni przygotować się kierowcy, jest z pewnością ograniczenie ruchu do jednej jezdni na odcinku od ul. Młyńskiej Bocznej do ul. Chałupnika. Kierowcy będą mieli po jednym pasie w każdym kierunku. Dodatkowo na rondzie Młyńskim będzie obowiązywała zmiana układu skrzyżowania i pierwszeństwa przejazdu. Pojazdy będą kierowane objazdem przez ul. Młyńska Boczną lub ul. Ugorek, a nie będzie możliwości skrętu z ul. Młyńskiej w lewo w ul. Pilotów do ul. Sadzawki, Akacjowej i Ułanów.

Zdjęcie podpisywania dokumentów

Na rondzie Młyńskim nie będzie również funkcjonowała sygnalizacja świetlna, więc kierowcy będą musieli zachować podwójną uwagę i ostrożność podczas korzystania ze skrzyżowania. Z kolei piesi będą mieli do dyspozycji wyznaczone ciągi komunikacyjne, którymi będą mogli poruszać się w obrębie skrzyżowania. Na ul. Olszyny i ul. Pilotów zostanie wyznaczony też dodatkowy buspas.

Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się ze zmianami kursowania linii 129, 159 i 608, które pojadą z pominięciem ronda Młyńskiego i skręcą od razu w ul. Miechowity oraz ul. Młyńską. Powstanie też dodatkowy przystanek „Miechowity” przed skrzyżowaniem z ul. Młyńską, a przystanek „Olsza II” zostanie rozdzielony i przeniesiony na ul. Lublańską w kierunku ronda Barei. Przystanek „Pszona” zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Chałupnika, a przystanek „Rondo Młyńskie” zmieni swoją lokalizację i będzie funkcjonował w rejonie ul. Żwirki i Wigury- analogicznie przystanek „Rondo Młyńskie” 04 będzie przeniesiony na wschodnią jezdnię ul. Meissnera.