fbpx
Komunikacja

Krakowskie ulice rozkopane, remonty trzeba zakończyć przed Igrzyskami Europejskimi

Kolejne ulice w Krakowie przechodzą generalny remont. Miasto stara się w szybkim tempie wykorzystać 350 mln. zł. rządowych dotacji na budowę i rozbudowę infrastruktury drogowej.

Od dzisiaj 25 stycznia rozpoczęły się prace na ulicy Józefa Bogusza w Bieńczycach. Modernizacji będzie poddana cała ulica. Prace rozpoczęły się od parkingów, stąd nie ma tam możliwości parkowania samochodów. Następnie zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni. Prace zakończą się w połowie kwietnia, a ich koszt wyniesie 1,1 mln. zł.

Na ulicach: Ważewskiego i Zakarczmie wykonawca remontu rozpoczął w tym tygodniu pierwsze prace od tyczenia działek po nowym podziale. Potem nastąpi rozbiórka ogrodzeń i wymiana sieci wodociągowych, gazowych, teletechniczych i elektroenergetycznych. Wtedy zostaną wprowadzone pierwsze zmiany w organizacji ruchu, będzie to ruch wahadłowy, a przy głębokich wykopach odcinki dróg będą zamykane.

Ulica Ważewskiego będzie rozbudowana na długości około 160 m od skrzyżowania z ul. Zakopiańską. Wyremontowane zostanie też skrzyżowanie z ul. Zakarczmie, a także sama ulica Zakarczmie na odcinku ok. 60 m od skrzyżowania z ul. Ważewskiego. Przebudowane zostaną zjazdy i skrzyżowanie, pojawi się nowa jezdnia, chodniki, drogi zyskają odwodnienie i oświetlenie. Koszt modernizacji wyniesie 4,8 mln zł.

Trwa remont ul. Głębinowej, gdzie wymieniane są krawężniki, potem nawierzchnia drogi, zakończenie prac przewidywane jest w drugiej połowie marca.

Al. Róż na odcinku od al. Przyjaźni do Mościckiego. Tam prowadzone są roboty brukarskie, potem będzie wymiana nawierzchni jezdni. Modernizacja potrwa do końca maja.