fbpx
Na sygnale

Ponad 4 kg amfetaminy i marihuana w garażu krakowskiego dilera

fot. Małopolska Policja

Ponad 4 kilogramy amfetaminy i spora ilość marihuany oraz sprzęt do porcjowania i przygotowania do sprzedaży narkotyków – to efekt przeszukania przez krakowskich policjantów w jednym z garaży na Grzegórzkach. W ręce policji wpadł również 38-letni diler, który miał rozprowadzać narkotyki na terenie Krakowa.

Krakowscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z garaży w rejonie Grzegórzek są przetrzymywane narkotyki. Garaż miał należeć do 38-letniego dilera. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i po krótkiej obserwacji zauważyli podejrzewanego mężczyznę. Przy próbie wylegitymowania 38-latek zaczął uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany i obezwładniony.

Na miejsce wezwano psy przeszkolone do wykrywania narkotyków. Okazało się, że mężczyzna przechowywał w garażu ponad 4 kilogramy amfetaminy i znaczne ilości innych narkotyków. Znaleziono również profesjonalny sprzęt do ważenia i porcjowania narkotyków, które następnie miały być rozprowadzane przez 38-latka.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowywania do wprowadzenia ich do obrotu. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.