fbpx
Kraków

Alternatywa na rynku mieszkań

Luka mieszkaniowa oraz niska zdolność kredytowa zachęcają mieszkańców Krakowa do decydowania się na wynajem mieszkania, a nie na jego kupno. Popularność zyskuje zjawisko najmu instytucjonalnego i mieszkań w abonamencie. 

– Minione miesiące udowodniły, że mieszkanie w abonamencie to usługa bardzo dobrze oceniana także przez krakowian, o czym świadczy rekordowo krótki czas pełnego wynajęcia inwestycji Kraków-Bonarka. Tak duże zainteresowanie formą mieszkań w abonamencie pokazuje, że projekty PRS [red. Private Rental Sector] to rozwiązanie z ogromnym potencjałem, które zaspokaja potrzeby lokalowe mieszkańców dużych miast – mówi Sławomir Imianowski, prezes firmy Resi4Rent.

W pierwszym krakowskim budynku firmy, który znajduje się w sąsiedztwie centrum handlowego Bonarka City Center, lokale zostały w całości wynajęte w 2 miesiące. Kolejny obiekt powstał przy Alei 3 Maja (Resi4Rent Kraków Błonia) i oferuje blisko 400 lokali w 3 formatach: Studio (1-pokojowe), Comfort (2-pokojowe) i Family (3-pokojowe). Pierwsi mieszkańcy już się wprowadzają.

Jakie są zasady najmu?

W usłudze mieszkania w abonamencie zawarte jest zakwaterowanie we w pełni wyposażonym w sprzęty AGD i umeblowanym lokalu, dostęp do sieci Wi-Fi, dedykowany panel do zarządzania rozliczeniami, serwis techniczny i stała opieka biura obsługi klienta. Klienci mogą swobodnie wybierać nie tylko liczbę pokoi, kondygnację budynku czy stronę świata, ale także czas trwania umowy na 3, 6 lub 12 miesięcy z gwarancją niezmiennych warunków. Dla mieszkańców przygotowano także miejsca parkingowe oraz infrastrukturę dla rowerzystów. W obiekcie zostały zastosowane rozwiązania ograniczające zużycie energii, np. panele fotowoltaiczne. Interesującym rozwiązaniem jest zielona, stworzona z żywych roślin fasada o powierzchni blisko 200 mkw. 

Resi4Rent zapowiada, że do 2025 roku zwiększy liczbę lokali w abonamencie do 10 tysięcy. W samym Krakowie firma zabezpieczyła grunty pod budowę kolejnych ponad 1000 mieszkań w różnych częściach miasta.

Katarzyna Słowik